پيست اسكی ديزين اولين پيست اسكی در ايران ميباشد كه از طرف فدراسيون جهانی اسكی مورد تائيد برای برگزاری مسابقات رسمی شناخته شد و عنوان بين المللی به خود گرفت ..

پيست اسكی بين المللی ديزين

رسميت اين پيست وابسته به امكانات ويژه و خاص است كه شامل نكات فنی مانند ، شيب مسير ، طول مسير ، محل برگزاری مسابقات و امكانات رفاهی است .
ديزين در شمال كوههای تهران ( منطقه گاجره ) و به فاصله 123 كيلومتر از مسير جاده چالوس و 71 كيلومتر از مسير شمشك واقع شده است .

تاريخ نصب اولين دستگاههای بالابر در ديزين به سال 1348 ميباشد كه به مرور 4 تله كابين ، 2 تله سيژ ، 9 تله اسكی بشقابی و 1 تله اسكی چكشی در آن نصب شده است .
ارتفاع پائين ترين نقطه از سطح دريا 2650 متر و بلندترين نقطه آن 3600 متر ميباشد .
مدت زمان فصل اسكی در ديزين كه بيشترين زمان را برای اسكی بازان درايران فراهم آورده از اوايل آذرماه تا اواسط ارديبهشت ماه ميباشد . امكانات رفاهی اين پيست بنا به توسعه وسعت منطقه شامل 2 هتل ،‌19 كلبه و 6 رستوران است .

فعاليت مجموعه ديزين

فعاليت مجموعه ديزين به فصل زمستان محدود نمی شود ، در سال 1372 با نظر فدراسيون جهانی اسكی و همكاری متخصصان اين رشته كلنگ احداث پيست اسكی روی چمن دراين منطقه زده شد كه در تابستان ورزش اسكي روي چمن در اين پيست توسط علاقمندان صورت مي پذيرد .
زمان بهره برداری زمستان : هر روز ايام هفته
تابستان : پنجشنبه ، جمعه و ايام تعطيل امكانات آموزشی : مدرسه اسكی ( برف ، چمن ) و پايگاه قهرماني