راهکارهایی برای داشتن یک رابطه‌ی موفق هنگامی که به طور مداوم و به دور از کسی که دوستش دارید در سفر هستید.

۱٫برقراری ارتباط را یک اولویت قرار دهید

۲٫چهارچوب تعیین کنید

۳٫کنترل حس حسادت

۴٫از زمان مستقل و تنهایی خود لذت ببرید

۵٫زندگی اجتماعی خود را حفظ کنید

۶٫واقعگرا باشید – هیچ چیز همیشه یکسان نمی‌ماند

  • برقراری ارتباط را یک اولویت قرار دهید

اگر می‌خواهید رابطه‌ی خود را حفظ کنید شرایط هرچقدر هم دشوار باشد شما باید به برقراری ارتباط اهمیت بدهید. از روزی که تصمیم به سفر می‌کنید تا زمانی که به خانه باز می‌گردید ارتباط باز و صادقانه با کسی که دوستش دارید بسیار مهم است. هرچقدر آنها بیشتر از حال شما و آنچه در فکر شما می‌گذرد باخبر باشند بهتر است. به هر حال ما انسان ها توانایی خواندن ذهن یکدیگر را نداریم(حداقل اکثرمان).

چه مقدار زمانی باید برای مکالمه صرف کنیم؟ پاسخاین سوال بستگی به نوع شخصیت شما و رابطه شما دارد. خوشبختانه امروزه ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که راه های بسیار زیادی برای برقراری ارتباط وجود دارد. برای مثال از تماس های ویدیویی مثل FaceTime و Skype استفاده کنید. کلیپ های کوتاه از خود و کاری که در حال انجام آن هستید تهیه کرده و برای عزیز خود بفرستید. خلاصه فعال باشید!

  • چهارچوب تعیین کنید

در کنار اهمیت برقراری ارتباط تعیین چهارچوب بسیار مهم است. بحث در مورد اینکه شما چه رفتاری را قابل قبول و در مقابل آن چه رفتاری را غیر قابل قبول می دانید ایده‌ی خوبی است. برا مثال اگر در یک رابطه‌ی پایدار هستید باید و قصد در نگه داشتن آن دارید همه چیز شفاف است و رابطه می تواند به آن صورت که بود ادامه داشته باشد.

اگر قصد در برقراری ارتباط با آدام های جدید دارید اوضاع کمی پیچیده تر خواهد بود. سفر به معنی ملاقات با آدم های بسیاری است که گاها می توانند برا شما جذاب باشند. هرچقدر که شما یار خود را دوست داشته باشید شانس تجربه ی یک عاشقانه در تعطیلات برای شما وجود دارد.

تلاش برای ایجاد چهارچوب و رسیدن به توافق دوطرفه در اینباره بسیار مهم است.

  • کنترل حس حسادت

حس حسادت با وجود اینکه ناخوشایند است ولی در نقطه ایی اتفاق می افتد و این یک امر کاملا طبیعی است. چیزی که سبب مشکل می شود غلبه این حس بر تفکرات شما است. این اتفاق باعث قرار دادن رابطه ی شما در یک فشار جدی می شود. دلیل های زیادی برای حس حسادت وجود دارد. هر دوطرف ممکن است افراد زیادی را ملاقات و زمان خوبی را با آنها سپری کنند. برای مثال دیدن یک پست از عزیزتان در اینستاگرام که در کنار فردی جذاب قرار دارد. این اتفاق ممکن است حسی در شما ایجاد کند و در نهایت شما با داستان های زیادی از اینکه چه اتفاقی افتاده است باقی می مانید. این حسادت است و شما باید آن را کنترل کنید. باید توجه داشته باشید که شما صاحب طرف مقابل خود نیستید و هردوی شما این حق را دارید که آدم های مختلفی را ببینید و زمان خوبی را سپری کنید.

  • از زمان مستقل و تنهایی خود لذت ببرید

بطور طبیعی یک زوج زمان زیادی را با هم سپری کرده و هنگامی که از یکدیگر دور می شوند شرایط کمی دشوار خواهد شد. بهتر است به جایه اینکه به این موضوع با دید منفی نگاه کنیم آن را بعنوان یک فرصت ببینیم. این جدایی فیزیکی فرصتی مناسب برای بازیابی خود بعنوان یک فرد مستقل و نه فقط بخشی از دو نیمه است. نهایتا سعی کنید بهترین استفاده را از تنهایی خود داشته باشد.

ممکن است احساس تنهایی و بی حوصلگی کنید (که بیشتر برای کسی که در خانه می ماند اتفاق می افتد) سعی کنید کاری انجام دهید که سرتان گرم شود. از این وقت آزاد برای پرداختن به کارهایی کهوقتی در کنار عزیزتان هستید به آنها نمی رسید استفاده کنید. کار کردن روی خودتان همیشه یک قدم بزرگ برای داشتن یک رابطه موفق است.

  • زندگی اجتماعی خود را حفظ کنید

یک راه برای رفع مشکل دلتنگی ایجاد مشغولیت است. به این منظور سعی بر نگه داشتن زندگی اجتماعی خود داشته باشید. با کسانی ارتباط برقرار کنید که ممکن اسن به علت بودن در یک رابطه از آنها دور شده باشید. دوستان کسانی هستند که ما علاوه بر سپری کردن زمان خوبی در کنار آنها می توانیم با آنها صحبت کنیم و پشتیبانی بگیریم. این ایده بسیار عالی است!

کسی که در حال سفر است افراد زیادی را ملاقات می کند پس چرا کسی که در خانه می ماند اینکار را نکند.

  • واقعگرا باشید – هیچ چیز همیشه یکسان نمی‌ماند

اگر هنوز از خود این سوال را می پرسید: چه کار کنم تا یک رابطه موفق داشته باشم ؟ واقعگرا باشید.

تحت تاثیر این تفکر که هیچ چیز تغییر نخواهد کرد و همه چیز به شکلی که قبل از رفتن عزیز شما بود نباشید. انسان ها تغییر می کنند مخصوصا کسانی که زیاد سفر می کنند و زوج هایی که زمان زیادی را دور از یکدیگر سپری می کنند. این به این معنی است که بودن با یکدیگر بعد از این دوری چالش برانگیز خواهد بود حداقل در ابتدا. حال که دوباره به یکدیگر رسیده اید راجع به عواطف و درس هایی که در این مدت گرفته اید با یکدیگر بحث کنید و از شناخت مجدد یکدیگر لذت ببرید.

گرفتن تصمیم بر سفرهای مداوم و طولانی مدت بدون یارتان آسان نیست. در واقع می تواند برای تمام کسانی که در این رابطه دخیل هستند بسیار چالش برانگیز باشد. اگرچه بودن با یکدیگر و نگه داشتن یک رابطه سالم در این شرایط ممکن است.

آرمین خواجوی‌فر